Karbüratörlerimizin yakıt girişinde bulunan pirinç boru bazen gevşeyebiliyor ve sonrasında motor yangını sorunu yaşanabiliyor. Bu durumu çok profesyonel olmadan kendiniz de çözebilirsiniz.

Bunun için karbüratörünüzün üzerindeki pirinç çubuğu benzine dayanıklı bir yapıştırıcıyla yapıştırmanız gerekiyor. Öncesinde güzelce temizlemeniz lazım. İkili yapıştırıcılar var, bunlar iş görür. Donduğunda çözülmesi çok zor olan yapıştırıcıları her sanayide bulabilirsiniz. J-B Weld, İran yapıştırıcısı ve SunFix adında yapıştırıcıları önerebiliriz. Ortalama 50TL ile 75TL arasında fiyatları değişebilir. ( iran yapıştırıcıları ucuzdur )


Yapıştırıcıyı normalden fazla sürerseniz, karbüratörün içini tıkayabilir ya da daraltabilirsiniz. Bunun için karbüratörün içinde kalan kısma yapıştırıcı sürülmelidir. Benzin hortumunun tarafına yapıştırıcı sürmemeniz gerekir.

Karbüratöre ek güvenlik için, küçük bir tel parçasıyla kelepçeyle karbüratörün arasını birbirine bağlamamız gerekiyor. Pirinç yapıştırıldıktan sonra güvende, buna emin olabilirsiniz ancak her ihtimale karşı ek güvenlik şart.

VOW

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir